کندانسور نیروگاهی

کندانسورها دستگاه هایی هستند که به منظور خنک کاری در سیستم های تهویه مطبوع، یخچال ها و مانند آن به کار می روند. این دستگاه ها در صنایع مختلف مانند نیروگاه ها به وفور مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلف آن برای کاربردهای مختلف تولید شده است.

خرید انواع کندانسور نیروگاهی

اگر قصد خرید یکی از انواع کندانسورهای نیروگاهی را دارید پیش از آن می بایست بدانید که به طور کلی دو نوع کندانسور نیروگاهی وجود دارد:

  • کندانسورهای تماس مستقیم
  • کندانسورهای صفحه ای

کندانسورهای تماس مستقیم، به وسیله آب سرد، بخار خروجی از توربین را متراکم می کند.

نیروگاه های جدید بیشتر از کندانسور های صفحه ای استفاده می کنند. بدین صورت که بخار خارج شده از توربین وارد پوسته کندانسور شده و جریان آب سرد داخل لوله های از پیش تعیین شده جریان دارد.

کندانسور نیروگاهی

عملکرد کندانسورهای هوا خنک(هوایی)در نیروگاه ها

همانطور که بیان کردیم، یکی از بخش های اصلی نیروگاه ها بخش خنک کن آن می باشد که برای این امر از کندانسورها بهره می برند.

بخاری که از توربین خارج می شود دیگر نمی تواند مورد استفاده قرار بگیرد مگر آنکه دوباره به حالت مایع برگردد و بعد از آن از طریق پمپ به سیکل نیروگاه بازگردد.

این کندانسورها، هوای خنک را از میان لوله ها عبور می دهند و موجب میعان و بازگشت دوباره آن به سیکل می گردند.

کندانسور نیروگاهی

مزیت و محدودیت های کندانسورهای هوا خنک نیروگاهی

مهمترین مزیتی که می توان برای این نیروگاه درنظر گرفت، کاهش مصرف آب در نیروگاه می باشد زیرا در این فرآیند برای خنک کاری به جای آب سرد از هوای خنک بهره می برند.

محدودیت این سیستم وابستگی آن به دما و آب و هوای محیط است. به همین دلیل معمولا از آن در نواحی با آب و هوای خنک استفاده می کنند.به منظور بهینه سازی فرآیند مذکور می بایست با بهبود سیستم کنترلی آن مثلا کنترل میزان دور فن ها، صرفه جویی خوبی در مصرف انرژی کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.