تهویه هوای صنعتی

تهویه هوای صنعتی

محیط های صنعتی مکان هایی هستند که در آن ها تراکم جمعیت بالا و همچنین مقادیر بسیار زیادی انرژی مصرف می گردد به همین دلیل نحوه تهویه هوای آن با دیگر مکان ها مثل منازل متفاوت می باشد لذا می بایست جهت تهویه هوای صنعتی (Industrial air conditioner) و نقش ضروری آن در افزایش سرعت و راندمان تولید توجه ویژه ای نمود.

تهویه هوای صنعتی

تاثیر تهویه بر تولیدات کارخانه

برخی کارخانه ها تولیداتی را انجام می دهند که دقت بالا و پاکیزگی از شاخصه های مهم آن به حساب می آید. به همین دلیل در این قبیل کارخانجات، ایجاد تهویه مناسب اهمیت بالایی دارد.در برخی تولیدات تغییر دمای محیط می تواند موجب انقباض یا انبساط مواد آن گردد و کاملا سیستم را با مشکل رو به رو کند.همچنین در تولیدی دیگر، تمرکز مسئولان و کارگرهای فعال در آن اهمیت دارد به همین دلیل در چنین کارخانه ای نیز تهویه و فضای آسایش مناسب دارای اهمیت است.

تجهیزات تهویه مورد نیاز در محیط های صنعتی

همواره سرما یا گرما توسط سیستم هایی تولید می گردد اما به منظور تکمیل فرآیند برای ایجاد محیط مناسب، می بایست این سرما و یا گرما منتقل گردد. به همین دلیل به سیستم های انتقال دهنده نیز نیاز داریم.

به طور کلی برای محیط های صنعتی نیازمند موارد زیر هستیم:

  • سیستم های تولید سرما و گرما
  • سیستم های توزیع کننده هوای گرم یا سرد

با پیشرفت تکنولوژی شاهد آن هستیم که علاوه بر وجود دستگاه های تولید سرما و یا گرما، دستگاه هایی تولید شده است که به صورت ترکیبی در یک دستگاه عملیات تولید سرمایش و گرمایش انجام می شود.دستگاه های توزیع کننده نیز دارای انواع متفاوتی می باشند که بسته به محیط می بایست از یک مورد و یا موارد مختلف آن بهره برد.

 سیستم های تولید سرما و گرما

به منظور تولید سرما و گرما، می توان انواع دستگاه ها و سیستم ها را مورد استفاده قرار داد. برخی از این دستگاه ها به صورت جدا صرفا تولید گرما یا سرما می کنند اما برخی دیگر به صورت یکپارچه از سیستم هایی بهره می برند که می توانند به صورت ترکیبی عمل کنند.

برخی از دستگاه های تولید سرما و گرما:

  • چیلرها (تولید سرما)
  • بویلرها( تولید گرما)
  • یونیت هیتر (تولید گرما)
  • پکیج یونیت (ترکیب گرما و سرما)
  • دستگاه زنت (ترکیب گرما و سرما)
  • فن کویل (ترکیب گرما و سرما)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.