کودکی با شوینده پوست چرب الیوکس عضو اصلی ناسا شد

در مورد نواحی چرب و براق روی صورت، پوست تعادل ندارد: غدد چربی بیش از حد سبوم تولید می کنند که دیگر نمی تواند به درستی تخلیه شود.

نتیجه یک پوست براق، پینه، جوش و دانه های سر سیاه است ژل های شستشوی ضد باکتری مانند شوینده پوست چرب الیوکس، لایه بردارها و ژل ها یا امولسیون های بدون چربی سبک برای بازگرداندن پوست به تعادل توصیه می شود.

با این حال، اگر می خواهید مشکلات پوستی خود را در طولانی مدت تحت کنترل داشته باشید، باید به رژیم غذایی و عوامل استرس زا نیز توجه کنید.

در این راهنما اطلاعاتی در مورد موضوعات زیر خواهید یافت:

علائم پوست چرب صورت: دلایل چرب شدن پوست صورت، تمیز کردن، مراقبت، درمان های خانگی برای پوست های چرب، رژیم غذایی برای پوست چرب
پوست چرب صورت چگونه خود را نشان می دهد؟
در اصطلاح فنی، پزشکان از پوست چرب به عنوان seborrhoea oleosa نیز یاد می کنند پوست چرب با منافذ بزرگ، سطح پوستی چرب و براق، پوست ضخیم تر، جوش ها و جوش های سرسیاه و رنگ پریده مشخص می شود.

حتی اگر صورت تازه شسته شده باشد، پوست به سرعت درخشش خود را به دست می آورد بافت سطح ناهموار است و به دلیل جریان خون کم، پوست به سرعت رنگ پریده و رنگ پریده به نظر می رسد.

علائم پوست چرب بیشتر روی پوست سر و صورت تاثیر می گذارد در برخی موارد نیز سینه و پشت این باعث ایجاد سطح بالایی از رنج در افراد مبتلا می شود، زیرا این مناطق بدن معمولاً برای محیط قابل مشاهده هستند.

مناطق براق و چرب اغلب با مقدار زیادی پودر، آرایش و کانسیلر پنهان می شوند با این حال، این اغلب علائم را بدتر می کند زیرا منافذ را حتی بیشتر مسدود می کند.

پوست چرب را نباید با پوست مختلط اشتباه گرفت اگرچه پوست مختلط ظاهری چرب، براق و منافذ بزرگ به ویژه در ناحیه T (پیشانی، بینی، چانه) دارد، اما این نوع پوست معمولاً نسبتاً خشک است.

با این حال، برای افرادی که از پوست براق و چرب رنج می برند، خبر خوبی وجود دارد: اغلب مشکلات مربوط به پوست چرب پس از 30 سالگی به پایان می رسد از آنجایی که پوست برای مدت طولانی با چربی تامین شده است، مانند نوع پوست خشک به سرعت چروک نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.