راندمان کاری چیلر جذبی دو اثره

چیلر های جذبی به سه مدل تک اثره ، دو اثره و شعله مستقیم تقسیم می شوند که امروز به شرح چیلر جذبی دو اثره می پردازیم.

چیلر جذبی دو اثره چیست

چیلر جذبی دو اثره (Double Effect Chiller) از نظر سیکل کاری شبیه به چیلرهای جذبی تک اثره می باشند و تنها تفاوت آن ها در محلول لیتیوم بروماید می باشد که در ژنراتور دما بالا در دو مرحله و در ژنراتور دما پایین همچنین ، غلیظ می شود که این پروسه منجر به افزایش راندمان سیکل می شود.

چیلر جذبی دو اثره

اجزای اصلی

  1. کندانسور
  2. اواپراتور

این چیلر جذبی دو اثره از چرخه تبخیر و جذب دو مرحله و مبدل حرارتی بشقابی استفاده می کند. در نتیجه، گرما را کاهش می دهد و به راحتی با راندمان بالا و همچنین اطمینان از قابلیت بالا و عمر طولانی با چرخه غلظت آن کم می شود.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

  • کنترل پیشگیری از غلظت بیش از حد محلول
  • کنترل جلوگیری از سوپر سرد شدن مبرد

چیلر جذبی دو اثره

پیش بینی مشکلات

  • مشکلات دمای آب خنک کننده
  • مشکل فرکانس خالی شدن غیر طبیعی
  • آلودگی لوله خنک کننده

اطلاعات بیشتر

مشخصات عملیاتی چیلرهای مورد استفاده برای تهویه هوا در طول سال، به طور معمول در مدت زمان طولانی در شرایط نزدیک به 100٪ بارگیری نمی شود.آنها معمولا تحت شرایط بارگذاری جزئی عمل می کنند.در این چیلرها با استفاده از کنترل اینورتر بر روی پمپ راه حل گردش بهینه سازی شده مطابق با بار نوسان می باشد.راندمان بار جزئی با کم کردن میزان تلفات گرما و حرارت اعمال شده،در طول عملیات بارگیری جزئی افزایش همچنین افزایش می یابد.

مزایای استفاده از سیکل احتراق و جذب دو مرحله ای

این چرخه باعث می شود که غلظت محلول جذب از جذب به میزان بیشتری نسبت به قبل رقیق شود و حجم محلول در گردش کل در چرخه کلی کاهش یابد. کاهش حجم محلول باعث کاهش میزان گرما و گرما می شود که از طریق ترموکوپل با دمای بالا کاهش می یابد، بنابراین افزایش کارایی چرخ را منجر می شود.

صرفه جویی در انرژی و فضای محیطی

برای تهویه مطبوع مورد استفاده در برنامه های کاربردی صنعتی که شامل عملیات خنک کننده بخار در طول سال می شود، هزینه های عملیاتی و انتشار CO2 کاهش می یابد. این درصد بسته به شرایط برآورد باید شود و متفاوت خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.