نایلون حبابدار کیلویی در بسته بندی لوازم الکتریکی

مطالعات نشان می دهد که کیسه های پلاستیکی و ظروف ساخته شده از فوم می تواند هزاران سال طول بکشد تا تجزیه و خاک و آب را آلوده کند.

علاوه بر این، با گذشت زمان، نایلون حبابدار کیلویی به قطعات کوچک تری به نام میکروپلاستیک ها تقسیم می شوند که وقتی توسط حیوانات دریایی مصرف شوند، می توانند وارد زنجیره غذایی انسان شوند.

اطلاعات علمی هنوز تأثیر آن را مشخص نکرده است، اما مطمئناً در سال های آینده این مطالعات را خواهیم داشت ما با شرایطی بازی می کنیم که در آن سلامت خودمان نه تنها از نظر دریا، بلکه از نظر خشکی نیز در خطر است، زیرا وقتی مردم پلاستیک را می سوزانند، گازهای مضری منتشر می شود که از طریق آلودگی هوا بر ما تأثیر می گذارد و ما می دانیم که در منطقه تعداد زیادی از مردم بر اثر این اتفاق می میرند.

میکروپلاستیک‌ها در نمک خوراکی تجاری شناسایی شده‌اند و برخی مطالعات بیان می‌کنند که 90 درصد آب بطری‌شده و 83 درصد آب لوله‌کشی حاوی ذرات پلاستیکی است این نگران کننده است، زیرا اطلاعات کمی در مورد تأثیر این ماده بر سلامت انسان وجود دارد.

چیزی که او می داند این است که چگونه بر حیوانات تأثیر می گذارد این نماینده با یادآوری حادثه اخیر در تایلند که در آن یک نهنگ جان خود را از دست داد، می گوید: «ما شاهد کشته شدن حدود یکصد هزار موجود دریایی در اثر مسمومیت با پلاستیک هستیم، زیرا آنها بین آنها و غذای طبیعی خود تفاوتی قائل نمی شوند و این مشکل در حال افزایش است.

داشتن شکم پر از پلاستیک هیلمن ابراز تاسف می کند: «دانشمندان تلاش کردند تا جانش را نجات دهند، اما این حیوان زنده ماند زیرا نمی توانست غذا بخورد.

تولید پلاستیک در سطح جهان به سرعت در حال افزایش است، تا سال 2030، ما می توانیم سالانه 619 میلیون تن پلاستیک تولید کنیم.

ممنوعیت کیسه های پلاستیکی، اگر به خوبی برنامه ریزی شود، می تواند یکی از دلایل استفاده بیش از حد از پلاستیک را خنثی کند کارشناسان محیط زیست سازمان ملل در گزارش وضعیت پلاستیک 2018 می گویند، اما حتی زمانی که آنها به طور موثر اجرا شوند، کافی نیستند.

کاهش میزان ضایعات دولت ها را ملزم می کند تا سیاست های قوی ای را اتخاذ کنند که به سمت مدل دایره ای تر طراحی و تولید پلاستیک پیش برود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.