قیمت کندانسور هوایی در کشور

کندانسور هوایی چیست و قیمت کندانسور هوایی چقدر است؟ کندانسور های هوایی در واقع نوعی قطعه ی جانبی ضروری در سیستم های خنک کننده و تهویه مثل چیلر ها هستند. وجود آن ها در این دستگاه ها بسیار ضروری است و جنس لوله های درونی این کندانسور ها بهتر است که از مس باشد. حال مختصرا به شرح و قیمت کندانسور هوایی می پردازیم.

قیمت کندانسور هوایی

شرح و قیمت کندانسور هوایی

کندانسور های هوایی از یک یا چند عدد کویل تشکیل شده اند و در سیستم های تهویه و خنک کننده هایی مانند چیلر ها به کار می روند. گاز های مبردی که کمپرسور ها تولید و خارج می کنند در داخل این دستگاه ها تبادل حرارتی می کنند و بعد از اینکه بر اثر فرایند میعان به مایع تبدیل شدند، برای استفاده های چند باره ی دیگر در طول فرایند، به اواپراتور دستگاه وارد می شوند. قیمت کندانسور هوایی با توجه به جنس مواد اولیه ی به کار رفته در ساخت آن متغیر خواهد بود.

قیمت کندانسور هوایی

کندانسور ها بر اساس نوع و همچنین قیمت کندانسور هوایی به چند دسته تقسیم می شوند؟

انواع کندانسور

  1. کندانسوری که با هوا خنک می شود.
  2. کندانسوری که با آب خنک می شود.
  3. کندانسوری که از طریق تبخیر خنک می شود.

هوا عامل مؤثر تقطیر در کندانسور های هوایی می باشد و استفاده از این نوع کندانسور ها به دلیل پایین بودن نسبی قیمت کندانسور هوایی، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

قیمت کندانسور هوایی

محل نصب کندانسورها

  1. کندانسور هایی که روی شاسی های مخصوص نصب می شوند
  2. کندانسور هایی که با فاصله از کمپرسور راه اندازی و نصب می شوند.

شرح نصب کندانسورها

این دستگاه ها بر طبق محلی که در آن نصب می شوند به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند که قیمت کندانسور هوایی در هر دسته با دیگری متفاوت است:

کندانسور هایی که روی شاسی های مخصوص نصب می شوند

این کندانسور هوایی به همراه محرک و کمپرسور خود و در کنار آن ها بر روی یک شاسی مشترک نصب می شود.

کندانسور هایی که با فاصله از کمپرسور راه اندازی و نصب می شوند

این کندانسور با فاصله از کمپرسور و جداگانه نصب و راه اندازی می شود و محل قرار گیری آن می تواند در بیرون یا داخل فضای نصب مورد نظر باشد. کندانسور های بیرونی را معمولاً در پشت بام ها نصب می کنند.

قیمت کندانسور هوایی

نگهداری از کندانسور ها

یکی از مسائلی که قیمت کندانسور هوایی را افزایش می دهد مسئله ی خورده شدن سطح بیرونی و داخلی لوله های به کار رفته در کندانسور بعد از گذشت مدتی است. برای جلوگیری از بروز این مشکل می توانید کندانسور هایی را خریداری کنید که جنس لوله های داخلی آن از آلیاژ های مس باشد. مس ها بسیار مقاوم هستند و خواص مکانیکی ویژه ای دارند. قیمت کندانسور هوایی که جنس لوله های آن مسی باشد بالاتر است، ولی در عوض هزینه های مراقبت و نگهداری های آینده را نخواهد داشت و ماندگاری و کیفیت آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

مشتریان عزیز جهت استعلام آخرین قیمت و خرید انواع کندانسور می توانند با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.