قیمت فن کویل برقی در بازار

فن کویل ها دارای انواع متعددی می باشند که از جمله آن ها فن کویل برقی می باشد که در این مقاله به شرح فن کویل و قیمت فن کویل برقی می پردازیم.

قیمت فن کویل برقی

فن کویل برقی

فن کویل های برقی یکی از انواع فن کویل ها به شمار می آید. فن کویل ها از یک فن که دمنده ی هوا می باشد و یک کویل که ویژه ی تبادل گرما و حرارت است تشکیل شده اند. فن کویل ها نوعی از تهویه های هوا هستند که قابلیت ایجاد گرمایش و سرمایش به طور جداگانه یا به صورت هم زمان را دارند.

قیمت فن کویل برقی

انواع فن کویل

  • فن کویل زمینی
  • فن کویل سقفی
  • فن کویل کانالی

وظیفه ی فن کویل برقی

وظیفه ی فن کویل های برقی دماندن هوای تازه و مطبوع به فضاهایی است که در آنجا نصب شده است. آب سرد در داخل کویل می چرخد و وقتی هوا از روی کویل که سرمایشی است عبور کند، خنک خواهد شد. وظیفه ی فن کویل ها تأمین کردن انرژی لازم برای خنک شدن آب های در حال گردش و یا تأمین انرژی مورد نظر برای گرم کردن آب و محیط است.

قیمت فن کویل برقی

دلیل نصب کردن هیتر های برقی روی فن کویل برقی چیست؟

  1. نصب این قطعه ی الکتریکی امنیت دستگاه را تا میزان زیادی افزایش می دهد و اگر به هر دلیلی گاز یا برق قطع شود یا یکی از قطعه ها خراب بشود، می توان قسمتی از نیروی دستگاه را از هیتر ها دریافت کرد.
  2. در موقعیت هایی که فن کویل برقی روی حالت سرمایش خود قرار دارد، می توان با استفاده از هیتر به صورت هم زمان گرمای محیط را نیز حاصل کرد. البته عکس این حالت امکان پذیر نمی باشد؛ یعنی نمی توان وقتی دستگاه در حالت گرمایش قرار دارد، سرمایش و تهویه ی محیط را به وسیله ی هیتر برقی تأمین کرد.

قیمت فن کویل برقی

آیا نصب هیتر روی فن کویل برقی می تواند معایبی هم داشته باشد؟

  1. به دلیل اینکه مقاومت الکتریکی ایجاد کننده ی گرمای هیتر هاست، گرمایش آن چندان مطلوب نیست و به اصطلاح گرمای حاصل از هیتر ایجاد کننده ی شرایط آسایش نمی باشد.
  2. اگر هیتر ها به کنترل کننده های مناسبی مجهز نشده باشند، زمانی که فعالیت فن کویل برقی متوقف می شود فن هم خاموش می شود و قاعدتاً دمای هیتر به شدت بالا خواهد رفت. اگر این موضوع با تجهیزات ویژه ای مدیریت و کنترل نشود، علاوه بر اکسید شدن مواد عایق فن کویل، ممکن است فیوز ها نیز به صورت پی در پی و مکرر بپرند و به سایر وسیله های برقی نیز آسیب جدی وارد شود.
  3. هیتر ها به مراقبت و سرویس بیشتری نیاز دارند و بنابراین استفاده از آن ها در سیستم فن کویل برقی، در کنار مزایای فراوانی که دارد، هزینه های نگهداری و مراقبت از دستگاه را نیز زیاد تر خواهد کرد.

قیمت فن کویل برقی

قیمت فن کویل برقی

در این سایت مرجع فروش فن کویل برقی با توجه به برند معتبر و نظارت کارشناسان انجام می گردد ، بنابراین تمامی معایب ذکر شده در برخی برندها حذف می گردد و با توجه به فروش از کارخانه و خدمات پس از فروش ممتاز ، قیمت فن کویل برقی بسیار مناسب می باشد. قیمت فن کویل برقی با توجه به نوع کاربری ، مدل و ظرفیت آن مشخص می گردد. مشتریان گرامی می توانند جهت استعلام قیمت فن کویل برقی با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.