قیمت دیگ آب گرم در کارخانه

دیگ های آب گرم یا همان بویلر (boiler) وسیله ای است که در آن با کمک فشار و مشعل آب گرم تولید می شود. دیگ آب گرم دارای انواع مختلف چدنی و فولادی است که بویلر چدنی پره دار بوده و دیگ های آب گرم فولادی یکپارچه است. قیمت دیگ آب گرم نیز در انواع فولادی بیشتر از چدنی است.

قیمت دیگ آب گرم

دیگ آب گرم چیست و قیمت دیگ آب گرم

نیاز به آب گرم یکی از نیاز های اساسی برای صنعتی ، ساختمان ها و کارخانه ها و … محسوب می شود. دیگ های آب گرم یا همان بویلر وسیله ای است که می تواند آب گرم مورد نیاز را تامین کند. بویلر آب گرم یک محفظه ی تحت فشار است که تحت فشار، آب در آن گرم می شود.

انواع دیگ ها

قیمت دیگ آب گرم

کاربرد بویلر آب گرم

از دیگ های آب گرم می توان برای گرمایش استخرها و ساختمان ها استفاده کرد. دیگر وسایل گرمایشی که دارای کویل هستند برای بهبود کارکرد و گرمایش خود به آب گرم نیاز دارند که این آب گرم از طریق بویلر آب گرم تامین می شود.

انواع دیگ های آب گرم

  • چدنی
  • فولادی

قیمت دیگ آب گرم

دیگ آب گرم چدنی

دیگ های آب گرم چدنی به صورت پره ای ساخته می شوند. در بین پره های دیگ آب گرم چدنی، شعله جریان پیدا می کند. این مدل دیگ ها دارای ظرفیت های مختلفی است و تعداد پره ها براساس ظرفیت بویلر آب گرم ساخته می شود. این بویلر های آب گرم دارای پره ی جلویی، عقبی و تعدادی پره است که در بین آن ها و در مرکز قرار گرفته است. این دیگ های آب گرم می توانند فشار تا 5 بار را تحمل کنند و برای مصارف خانگی استفاده می شوند.

دیگ آب گرم فولادی

دیگ های آب گرم فولادی دارای طول عمر بالا و راندمان گرمایشی بالاست، اما قیمت دیگ های آب گرم فولادی از قیمت دیگ های آب گرم چدنی بیشتر است. بویلر های آب گرم فولادی را به صورت یکپارچه درست می کنند و به همین دلیل حمل و نقل آن ها به سختی صورت می گیرد. دیگ های آب گرم فولادی قادر به تحمل فشارهای بالاست و قادر است با هر سوختی آب را گرم کند. میزان رسوب گیری آن ها نسبت به دیگ های آب گرم چدنی کم تر است. بویلر آب گرم فولادی برای گرم کردن آب از کوره استفاده می کند.

قیمت دیگ آب گرم

موارد مورد نظر برای خرید بویلر

  • محل استفاده از بویلر آب گرم
  • میزان فشار کار و فعالیت دیگ
  • اندازه و ظرفیت کاربردی

قیمت دیگ آب گرم

قیمت دیگ آب گرم براساس پارامترهای مختلفی متفاوت است. همان طور که در بالا گفته شد قیمت دیگ آب گرم فولادی بیشتر از چدنی است. قیمت دیگ آب گرم براساس ظرفیت و تحمل فشار آن ها نیز تغییر می کند. قیمت ارز نیز می توان بر قیمت بویلرهای آب گرم تاثیر داشته باشد. بهتر است قبل از خرید بویلر آب گرم برای استعلام قیمت ها و انتخاب مناسب ترین بویلر برای پروژه مورد نظر ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.