قطری ها در جام جهانی شروع به فروش کلوچه خرمایی های مخصوصشان کردند

این شیرینی‌های خرمایی لبنانی خاص به نام کلیچا (یا كليجة در عربی) شناخته می‌شوند و دارای خرمایی صافی هستند كه در یك شیرینی كره‌ای پیچیده شده و روی آن دانه‌های كنجد برشته شده می‌ریزند.

از خوش طعم ترین کلوچه ها می توان به کلوچه خرمایی نرم و لطیف اشاره کرد.

اگرچه این کوکی ها لبنانی هستند، اما در سایر مناطق خاورمیانه به ویژه عراق و عربستان سعودی نیز محبوب هستند.

در واقع، آنها اکنون رسماً کلوچه های ملی عراق هستند.

از آنجایی که کلیچه از یک کلمه عربی گرفته شده است، هنگامی که با طیف گسترده ای از املاها به زبان رومی باشد، املا و تلفظ آن متفاوت است.

برخی دیگر از املاها و تلفظ ها عبارتند از Klega در عربستان سعودی، Killecha در سوریه و Kiliçe در ترکیه.

اگرچه ممکن است فکر کنید این غیرعادی است، اما در واقع عجیب نیست که یک کلمه عربی دارای تنوع املایی بسیار باشد، زیرا تفاوت های گویش در سراسر جهان عرب وجود دارد و هیچ روش استانداردی برای نوشتن این کلمات به انگلیسی وجود ندارد.

این وضعیت برای سایر دسرهای محبوب خاورمیانه مانند کونافه که به آن کنافه نیز می‌گویند یا قطایف که می‌توان آن را عطایف نیز نوشت، همین است.

صرف نظر از اینکه تلفظ آن را شنیده اید، این ها شیرینی های خرمایی فوق العاده خوشمزه ای هستند که شما را به خوردن بیشتر و بیشتر میل می کنند! آنها به محض ورود به آن در دهان شما ذوب می شوند و تعادل کامل طعم را دارند.

آنها، تا حد زیادی، یکی از کوکی های مورد علاقه من هستند، و به من اعتماد کنید، دلیلی وجود دارد که چرا آنها بسیار محبوب هستند!

 

  • منابع:
    1. AUTHENTIC DATE COOKIES (LEBANESE COOKIES)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.