فن کویل زمینی | فروش عمده انواع هواساز

فن کویل زمینی با عبور هوا از میان کویل مسی که حاوی آب سرد است در هوای گرم و کویل حاوی آبگرم در هوای سرد وظیفه ی تامین هوای خنک و هوای گرم در دما های مختلف در مختلف سال را به عهده دارد.

به طور کلی استفاده از فن کویل ها، در مواردی که ما بخواهیم درجه حرارت هر مکان را بطور جداگانه کنترل شود و علاوه بر آن از انتقال و جا به جایی هوای آلوده بین فضاهای مختلف جلوگیری به عمل آید، انتخاب صحیح می با شد.

فن کویل زمینی | فروش عمده انواع هواساز

معرفی مدل های مختلف فن کویل

معرفی مدل های مختلف فن کویلمدل های مختلف فن کویل عبارتند از:

  • فن کویل زمینی:  فن کویل های زمینی اکثرا با ظرفیت هوادهی 200 الی 1200 فوت مکعب در دقیقه (CFM) تولید می گردند و انتشار هوای آن یا به صورت بالا زن و یا به ضورت رو به رو زن می باشد.
  • فن کویل سقفیی: فن کویل های سقفی نیز که معمولا با مدل های کابین دار و بدون کابین تولید شده و ظرفیت هوادهی آن ها 200 تا 1200 فوت مکعب در دقیقه (CFM) می باشد و نصب آن اغلب در بالای سقف کاذب و اغلب در ورودی هر اتاق انجام می شود.
  • فن کویل کاستی خود نوعی از فن کویل سقفی است که کویل آن در بالای سقف نصب شده و کنترل دور فن و دمای مورد نیاز علاوه بر ترموستات توسط ریموت نیز قابل کنترل می باشد.
  • فن کویل کاستی از نظر نحوه انتشار هوا، خود دارای نوع یک طرفه و چهار طرفه و از نظراتصال لوله ها نیز دارای نوع دو لوله ای و چهار لوله ای است.
  • فن کویل دیواری هم که مدتی است عرضه شده است و مورد توجه پیمان کاران پروژه های ساختمانی قرار گرفته است، و قابلیت نصب به روی دیوار را دارد.
  • فن کویل های کانالی: فن کویل کانالی نیز در ظرفیت های 600 الی 2000 فوت مکعب در دقیقه (CFM) تولید و عرضه می گردند.

مشخصات انواع فن کویل های زمینی

مشخصات انواع فن کویل های زمینی

انواع فن کوئل های زمینی از نظر مشخصات مختلف متفاوت می باشد

ابعاد : ابعاد فن کوئل های زمینی با توجه به مکان نصب انتخاب می گردد. و لازم است حتما قبل از سفارش همه ابعاد را مجدداً بررسی بررسی گردد. 

کوئل: اغلب در قسمت کویل فن کویل ها از لوله مسی سایز 3/8 اینچ سه ردیفه استفاده می گردد، اما چنانچه از کویل دو ردیفه ولی با قطر ½ اینچ استفاده شود، علاوه بر افزایش بازده حرارتی و کاهش افت فشار جریان سیال ناقل را به همراه خواهد داشت.

گاهی برای تامین همزمان هوای گرم و سرد در ساختمان ها در طول یک شبانه روز از دو کوئل مجزا استفاده می شود که یک کوئل مخصوص جریان آب سرد و کوئل دیگر جهت جریان دائم آب گرم. به این نوع فن کویل ها به اصطلاح فن کوئل چهار لوله ای می گویند. 

ظرفیت: مهم ترین فاکتور در انتخاب فن کویل، متناسب بودن ظرفیت سرمایش و گرمایش آن با محل نصب می باشد. در هنگام محاسبه ظرفیت فن کویل که بر مبنای میزان بار برودتی کلی محاسبه می شود. 

بدنه: بهترین نوع بدنه برای فن کوئل ها نوع یکپارچه آن است تا به مرور زمان دچار سر و صدا و لرزش نشود. 

موتور: بهترین نوع موتور برای فن کوئل نوع چند دور و کم صدا با بلبرینگ های مطمئن می باشد. 

فن: بهتر است فن استفاده شده از نوع فلزی باشد تا حجم هوادهی فن کوئل بهتر تأمین گردد. 

فشار کار: در ساختمان های بلندتر فشار آب داخل کوئل از اهمیت بالایی برخوردار است.

کنترل: زمان استارت، تغییر دور یا اتمام دور موتور فن  هوادهی در فن کویل ها هم به صورت دستی و هم بصورت خود تنظیم قابل انجام است. اما بهترین روش استفاده از ترموستات به صورت خود تنظیم  دو فصل سه دور و استفاده از شیر سه راهه برقی می باشد.

 

فروش عمده انواع هواساز و فن کویل

فروش عمده انواع هواساز و فن کویلفروش فن کویل ها به صورت عمده و انواع هوا ساز‌ به صورت ویژه و با قیمت استثنایی در فروشگاه های مجاز و نمایندگی های برند های معتبر فن کویل ها و هواساز ها در تنوع زیاد و با توجه به مکان مورد نصب با ضمانت بالا در دسترس است.

لیست قیمت انواع فن کویل درجه یک

لیست قیمت انواع فن کویل درجه یک  لیست قیمت انواع فن کویل درجه یک در سایت های فروش انواع هوا ساز و همچنین در بازار فروش وسایل گرمایش و سرمایش ساختمانی موجود است.

قیمت خرید در انتخاب و انتخاب هر وسیله ای از اهمیت بالایی برخوردار است. اما هنگام خرید فن کویل علاوه بر تامین آسایش دمائی ساکنین باید به مساله طول عمر، سر و صدای فن، بازدهی و ظرفیت نیز اهمیت دارد. بنابراین شاید بتوان عنوان کرد قیمت فن کویل با توجه به کارکرد آن در اولویت قرار ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.