فناوری اتاق تمیز در ایران

امروزه با توجه به نیاز صنایع مختلف اعم از پزشکی ، نظامی ، صنعتی و …به اتاق های تمیز ، دیگر نمی توان آن را نادیده گرفت و می بایست با توجه به استانداردهای روز دنیا از آن بهره برد و از فناوری اتاق تمیز در ایران هم بهره برد.

فناوری اتاق تمیز در ایران

اتاق تمیز چیست

اتاق تمیز یک اتاق بسیار تمیز و تنظیم شده برای تولید تجهیزات حساس به آلودگی است. به عنوان مثال، تولید میکروپروسسورها در یک اتاق تمیز انجام می شود، زیرا کوچکترین مقدار گرد و غبار می تواند باعث ایجاد نقص در تولید شود. بنابراین، هوا در یک اتاق تمیز دائما فیلتر می شود. جنبه های دیگر مانند دما، رطوبت و فشار نیز تحت کنترل می باشد.

فناوری اتاق تمیز در ایران

انواع اتاق تمیز

 1. The Econo-Tent
 2. Modular Cleanrooms
 3. Aluminum Bio-Clean Cleanroom
 4. Micro-Clean Cleanroom

فناوری اتاق تمیز در ایران

The Econo-Tent

اتاق تمیز Econo-Tent یکی از ارزان ترین روش ها و طراحی های مورد نیاز می باشد. این طراحی معمولا در صنایع تزریق پلاستیک و میکرو الکترونیک و نیز بسیاری دیگر استفاده می شود. طراحی نرم افزار Econo-Tent اجازه می دهد تا آن را به عنوان  یک اتاق کاملا مستقل استفاده شود و یا می توان آن را در ترکیب با دیوار و سقف ایجاد کرد. هر اتاق به طور کامل کارخانه پیش ساخته ای می باشد و کاملا با تمام اجزای سازنده کارخانه ساخته شده است.

فناوری اتاق تمیز در ایران

Modular Cleanrooms

اتاق های تمیز Modular Cleanrooms از پیش ساخته می باشند، این اتاق ها با علم مهندسی با دقت طراحی شده برای دیدار با طیف گسترده ای از نیازهای اتاق تمیز موجود در صنایع از میکرو الکترونیک، هوا فضا، تجهیزات پزشکی و بسته بندی.این اتاق های تمیز همچنین یک محصول عالی برای بازار داروسازی متداول هستند.

اتاق تمیز مدولار  طراحی شده تا بتواند به عنوان یک اتاق کاملا خودمختار و یا در ترکیب با دیوارهای موجود استفاده شود. اتاق های پاک مدولار به طور کامل سازه های پیش ساخته و در بعضی موارد می توانند با زمان کمتری برای عملیات آماده شوند.

فناوری اتاق تمیز در ایران

این اتاق ها همچنین می تواند شامل سیستم گرمایش و A / C و سیستم سیم کشی مدولار باشد که در هنگام نصب یک گزینه قدرتمند تک نقطه ای را می دهند که می تواند برای تمام سیم کشی های الکتریکی از جمله Outlets، HEPA فیلترهای فن (FFU) و  Lights و همچنین ارائه انعطاف پذیر ترین سیستم ساختمان در دسترس باشد..

ویژگی ها

 • طراحی شده برای کلاس های 10 تا 100000
 • سیستم فیلتر HEPA با جریان افقی
 • درب های کشویی و بخش های دیوار قابل جابجایی
 • طراحی مجزا و مستقل

فناوری اتاق تمیز در ایران

Aluminum Bio-Clean Cleanroom

اتاق تمیز Aluminum Bio-Clean Cleanroom به طور کاملا خاص طراحی شده است که به نیاز صنایع پزشکی و دارویی و همچنین مشخصات موجود در USP 797 طراحی شده است. طراحی بیولوژیکی آلومینیوم بر روی نفوذ ذرات و نیز حفاظت از آلودگی های میکروبی تاکید دارد. آلومینیوم Bio-Clean را می توان به عنوان کلاس 10 (ISO 4) تا کلاس 100،000 (ISO 8) و همچنین کلاس 10،000 برای USP 797 طراحی و تایید کرد. طراحی بیولوژیکی آلومینیوم اجازه می دهد تا آن را به عنوان یک اتاق ایستاده کاملا رایگان یا در ترکیب با دیوارهای موجود خود و در صورت لزوم سقف استفاده شود.

فناوری اتاق تمیز در ایران

Micro-Clean Cleanroom

اتاق تمیز Micro-Clean Cleanroom هم همچنین به طور خاص طراحی شده است تا نیازهای صنایع پزشکی و دارویی را برآورده سازد. طراحی Micro-Clean اجازه می دهد تا آن را به عنوان یا یک اتاق کاملا جداگانه استفاده می شود و یا می توان آن را در ترکیب با دیوار و سقف خود استفاده شود.

فناوری اتاق تمیز در ایران

کاربرد اتاق تمیز

 • مراکز بهداشتی و آزمایشگاه ها
 • بیمارستان ها
 • صنایع نظامی
 • داروسازی
 • صنایع الکتریکی
 • صنعت هسته ای
 • اتاق سرور و …

فناوری اتاق تمیز در ایران

اتاق تمیز در ایران ، یک فناوری پیشرفته در حوزه تهویه مطبوع و تأمین یک محیط استریل و عاری از هرگونه آلودگی است. فناوری اتاق تمیز یا کیلن روم به طراحی و ساخت یک محفظه فنی و تخصصی گفته می شود که مجهز به سیستم های تهویه مطبوع بوده به طوری که قابلیت تنظیم شرایط فیزیکی را برای هوای داخل کلین روم تامین کند. با توجه به اهمیت و مزایای کلین روم ها میبایستی سیاست های کشور به گونه ای وفق با علم روز دنیا پیدا کند که توسعه تکنولوژی و پیشرفت در صنایع مختف را شاهد باشیم و این امر تنها با توسعه فناوری اتاق تمیز در ایران میسر می باشد.

فناوری اتاق تمیز در ایران

کارشناسان ما با در نظر گرفتن تجربه و تخصص در طراحی ، ساخت و اجرای فناوری اتاق تمیز در ایران همراه با علم و استانداردهای جهانی اتاق های تمیز ، همواره در خدمت صاحبان صنایع مختلف جهت مشاوره و برآورد اتاق های تمیز می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.