دمنوش لاغری شوروب علاوه بر تأثیر در لاغری می تواند بیماری های زنان را بر طرف کند

هیچ مطالعه بالینی در مورد اثر لاغری چای ساقه گیلاس مانند دمنوش لاغری شوروب که به دلیل داشتن پلی فنل بالا دارای اثر آنتی اکسیدانی خوبی شناخته شده بود، انجام نشد، اما برای این منظور از آن استفاده می کردند.

برای ارزیابی اثرات ضد چاقی آن نیاز به مطالعات بالینی داشت. سنوزیدهای موجود در چای سنا به دلیل خاصیت ملین بودنشان شناخته شده بودند.

برخی از مطالعات ترکیبات و مسیرهای بیوشیمیایی سنا را یافتند که اثرات ضد چاقی دارند، اما مطالعات بالینی متناقض بودند. مطالعات بالینی برای چای مریم گلی امیدوارکننده اما ناکافی بود.

چای گزنه یک آنتی اکسیدان خوب بود50. اگرچه مکانیسم مؤثر گزنه در لاغری ناشناخته بود، اما مشاهده شده است که می تواند در مقاومت به انسولین همراه با چاقی موفق باشد.

اگرچه نمی توان گفت که از نظر لاغری امیدوارکننده است اما برای ارزیابی معنادارتر به مطالعات بیشتری نیاز بود.

بیان شد که گل سرخ از نظر تئوری از تشکیل چربی جلوگیری می کند اما در مطالعات بالینی تناقضاتی مشاهده شد.

مطالعات بالینی باید افزایش یابد. از نظر تئوری بیان شده است که اسید اروسیک، لوتئولین، کارنوسول موجود در عصاره رزماری از طریق برخی مسیرها اثرات ضد چاقی دارند.

در مطالعه ای که با کورکومین انجام شد، تأثیری در مشکلات مرتبط با دیابت مشاهده شد، اما تغییری در متابولیسم لیپید مشاهده نشد. تعداد مطالعات بالینی انجام شده در رابطه با عصاره رزماری کم بود و اجزای چای رزماری باید با خطوط واضح تری مشخص شود.

در نتیجه مطالعات، تصور بر این بود که چای سیاه دانه، مصرف ماده تیموکینون را که در مبارزه با چاقی موثر می‌دانست، دشوار می‌کند و بنابراین، می‌تواند با استفاده از اشکال مصرف جایگزین مؤثرتر باشد.

مطالعات طولانی‌مدت برای نتایج واضح‌تر مورد نیاز بود.

گزارش شده است که عصاره خار مریم دارای اثرات ضد چاقی است و در یک مطالعه، ماده هیپرفورین موجود در آن در کاهش توده چربی بدن موثر گزارش شده است.

باید در نظر داشت که خار مریم به دلیل اثرات روانگردانی که دارد ممکن است برای استفاده منظم مناسب نباشد و برای درمان چاقی استفاده نشود. اثرات ضد چاقی عصاره دارچین مشاهده شده است.

ترانس سینامیک اسید و مسیر بیوشیمیایی آن نشان داده شد. مطالعات بیشتری برای مواد فعال آن مورد نیاز بود. مطالعات روی چای جعفری بسیار محدود بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.