تاثیر پنیر پیتزا رنده شده در دمنوش های گیاهی

پنیر پیتزا معروف ترین نوع پنیر ایتالیایی است این پنیر به پنیر پیتزا معروف است، زیرا با تهیه پیتزا که بیشترین استفاده را دارد، مصرف می شود نام اصلی پنیر پیتزا پنیر موزارلا است پنیر پیتزا که بیشتر از شیر گاومیش تهیه می شود، پس از طی مراحل مختلف اصلاح، می توان از شیر گاو نیز تهیه کرد اما پنیر پیتزای تولید شده با شیر گاومیش از نظر طعم و عطر لذیذتر از پنیر پیتزای تولید شده با شیر گاو است.

نمی توان همان نتیجه را از شیر گاو گرفت اگرچه شیر گاومیش در کشور ما تولید می شود، اما نمی توان این شیرها را به درستی ارزیابی کرد تولید پنیر پیتزا از شیر گاومیش در کشور ما محدود است.

پنیر پیتزا چیست، چه ویژگی هایی دارد؟

اگرچه پنیر پیتزا نوعی پنیر پیتزا رنده شده است که منشاء آن ایتالیاست، اما پنیری است که بیشتر در آمریکا تولید می شود زیرا تکنولوژی تولید پنیر پیتزا توسط آمریکا توسعه یافته است پنیر پیتزا در کل تولید پنیر رتبه اول را دارد.

از آنجایی که شیر گاومیش از نظر چربی، لاکتوز، پروتئین و مواد خام خشک کل غنی‌تر از شیر گاو است، ارزش غذایی پنیر پیتزا نیز بسیار بالاست در حالی که برای تهیه 1 کیلوگرم پنیر از 8 کیلوگرم شیر گاو استفاده می شود، با 5 کیلوگرم شیر گاومیش می توان 1 کیلوگرم پنیر پیتزا به دست آورد.

اینکه پنیر مصرفی در پیتزا به عنوان پنیر موزارلا ارجحیت خاصی دارد باعث می شود مصرف پنیر پیتزا زیاد شود پنیر پیتزا در بین پنیرهای گروه ماکارونی فیلاتا مقام اول را به خود اختصاص می دهد.

پنیر پیتزا که از کلمه موتزو به معنای چند برش گرفته شده است، به مرور زمان نام موزارلا را در ایتالیا به خود گرفته است پنیر پیتزا بسته به میزان رطوبت و میزان روغن ژامبون خشک به صورت نیمه چرب و پررطوبت، نیمه چرب کم رطوبت تولید می شود.

پنیر پیتزای نیمه چرب و پر رطوبت بافت نرم تری دارد از آنجایی که ماندگاری آن کوتاه است، به طور کلی ترجیح داده می شود به صورت تازه مصرف شود پنیر پیتزای کم رطوبت و نیمه چرب بیشتر در تهیه پیتزا استفاده می شود و ماندگاری بسیار بیشتری دارد.

به غیر از شیر خالص گاومیش، پنیر پیتزای تولید شده از شیر گاو طعم و بوی خاصی ندارد از شیر گاو در پنیر پیتزاهای تولید شده در کشورمان استفاده می شود بنابراین، نمی توان گفت که آنها یک پنیر پیتزا واقعی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.