بسته بندی اهداف متعددی را انجام می دهد از جمله محافظت فیزیکی

بسته بندی مواد غذایی به سرعت در حال تکامل است.

چنین بسته بندی اهداف متعددی را انجام می دهد، از جمله محافظت فیزیکی از غذا و نوشیدنی در طول فرآیندهای تولید، حمل و نقل و ذخیره سازی. محافظت از مواد غذایی از فساد؛ و ارائه اطلاعات محصول.

اگرچه پلاستیک سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف فوق‌العاده همه‌کاره است، اما تأثیر آزاردهنده‌ای بر آلودگی محیط‌زیست دارد و خطرات اقتصادی و اجتماعی قابل‌توجهی دارد.

بسته بندی مواد غذایی 42 درصد از مواد پلاستیکی تولید شده در سطح جهان را تشکیل می دهد و عمر بسیار کوتاهی در حدود شش ماه دارد.

در آفریقای جنوبی، صنایع بسته بندی از 52 درصد مواد خام پلاستیکی داخلی و وارداتی استفاده می کنند.

زباله های پلاستیکی جهانی از سال 1950 تا 2015 تقریباً 7 میلیارد تن زباله تخمین زده می شود که 60 درصد آن در محل های دفن زباله تخلیه می شود.

در حالی که کشورهای موتور هوندا با درآمد بالاتر بیشترین زباله های پلاستیکی را تولید می کنند، زیرساخت ها و سیستم های مدیریت زباله کارآمدی نیز دارند.

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف

با این حال، کشورهای جنوب صحرای آفریقا به طور ناکافی 80 تا 90 درصد پلاستیک را دفع می کنند.

در آفریقای جنوبی لباس مجلسی دخترانه جدید 1492000 تن پلاستیک به صورت محلی تولید می شود بدون احتساب مقادیر وارداتی. پلاستیک‌ها در این کشور عمدتاً از طریق محل‌های دفن زباله دفع می‌شوند و بخش عمده بازیافت توسط جمع‌آوران زباله از کناره‌ها یا محل‌های دفن زباله صورت می‌گیرد.

با این حال، موسسات بازیافت رسمی و مشاغل در حال افزایش هستند.

اگرچه مطالب زیادی در مورد ایمنی پلاستیک، تخلیه و کاربردهای بالینی نوشته شده است، تحقیقات کمی در مورد استفاده مصرف کنندگان از بسته بندی مواد غذایی پلاستیکی یافت می شود.

بررسی اخیر نحوه تشخیص جیوه قرمز تأیید کرد که مصرف کنندگان از نیاز به اجتناب یا کاهش استفاده از مواد بسته بندی پلاستیکی آگاه و مطلع هستند.

با این حال، این همیشه در عمل امکان پذیر نیست، زیرا استفاده از پلاستیک برای بسته بندی افزایش یافته است، و برنامه های مختلف بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی و اصلاحات پلیمری توسعه یافته است.

  • منابع:
    1. Assessing Knowledge and Use Practices of Plastic Food 
  • تبلیغات: 
  1. فعالیت های بیولوژیکی رب گوجه و خاموش کردن اکسیژن منفرد
  2. راز زود بیدار شدن و نظم داشتن
  3. فعالیت های ضد باکتریایی مواد شوینده از طریق روش انتشار
  4. اثر سرکه سیب بر فعالیت ضد میکروبی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.