برج خنک کننده چیلر | قیمت فروش انواع دستگاه هواساز

برج خنک کننده چیلر در واقع دستگاهی است که در محیط آزاد نصب میشود و به وسیله لوله کشی آب را به صورت رفتی و برگشتی به دستگاه چیلر وصل می گردد. لازم به ذکر است آبی که حرارت را از مبرد در کندانسور چیلر به خود جذب می کند، باید از هر راهی حرارت جذب شده را از خود دفع کند که به این منظور برج خنک کننده چیلر به کار می آید در این صورت  این دستگاه چیلر تراکمی خنک کننده اب نام گذاری میشود . همچنین انواع مدل های چیلر جذبی هم به برج خنک کن نیاز دارند اما یک نمونه از چیلرها با نام چیلر های هوایی وجود دارد که به علت اینکه حرارت مبرد توسط فن گرفته می شود نیازی به برج خنک کننده ندارند .

دستگاه های چیلر به عنوان یک دستگاه قول پیکر خنک کننده دارای کاربردهای بسیاری در صنایع هستند.  دستگاه یاد شده ، عمل سرد کردن آب را تا دمای حتی زیر صفر نیز امکان پذیر میسازد ، و باروش خنک سازی لازم را انجام می دهد. آبی که توسط دستگاه چیلر خنک می شود، در این موارد دارای کاربرد می باشد:

  • خنک نمودن محیط صنایع موجود
  • عمل سرد نمودن هر یک از لوازم و تجهیزات
  • خنک نمودن ماشین آلات
  • و همچنین خنک نمودن مکانیزم های صنعتی

قیمتبقیمت برج خنک کننده با توجه به اینکه دستگاه بسیار مهمیست بسته به تکنولوژی به کار رفته در آن کیفیت و دوام آن و همچنین کشور ساخته و پرداخته ان طیف گسترده ای دارد .

برج خنک کننده چیلر | قیمت فروش انواع دستگاه هواساز

تولید کننده انواع برج خنک کننده چیلر

تولید کننده انواع برج خنک کننده چیلربرج خنک کننده چیلر به عنوان یکی از اساسی ترین دستگاه های سرمایشی  در صنایع مختلف و همچنین سیستم های تهویه مطبوع در سرتاسر جهان به شمار می آید . از این جهت بسیاری از کشورهای دنیا و شرکت های سر آمد هدف خود را در جهت بهتر شدن تولید برج خنک کننده و بهبود عملکرد تولید و طراحی فرآیند تولید قرار نهاده اند . از مهم ترین کشورهایی که در زمینه ساخت و تولید برج های خنک کننده مشغول به فعالیت هستند می توان به کشور آمریکا ، ایتالیا ، ترکیه و ژاپن نام برد .

شرکت های نام آور دیگر  نیز در زمینه تولید و طراحی برج خنک کننده به عنوان برترین سازندگان برج خنک کننده یاد میشوند می شوند که میتوان از میان آنها به شرکتهای CTI  ، CTS ، MARLEY  و EBARA   اشاره کرد  . این شرکت ها با استفاده از علوم مهندسی و به صورت دانش بنیان در حال بالابردن کیفیت و ارتقا راندمان برج خنک کننده تولیدی شرکتشان می باشند .

روش کار دستگاه خنک کننده چیلر

روش کار دستگاه خنک کننده چیلریکی از کاربردهای مهم برج خنک کننده استفاده از این دستگاه به عنوان پیش خنک کننده چیلر جذبی یا چیلر تراکمی میباشد . برج خنک کننده چیلر یکی ازکاربردی ترین کلمات در زمینه سئو سایت است .
دستگاه خنک کننده چیلر ، دستگاهی است که دمای آب را در حال دوران در فن کویلها را از 29 درجه سانتی گراد تا 4 درجه سانتی گراد می کاهد .

مدل های مختلف دستگاه خنک کننده چیلر

مدل های مختلف دستگاه خنک کننده چیلربه طور کلی دستگاه های خنک کننده به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلر های جذبی تقسیم میشوند .

تفاوت چیلر های جذبی و تراکمی :

در واقع چیلر های تراکمی از انرژی الکتریکی و چیلر های جذبی از انرژی حرارتی به عنوان منبع اصلی برای ایجاد هوای مطبوع و سرمایش استفاده می کنند.

چیلرهای جذبی از بعضی جهات شبیه چیلر های تراکمی کار میکنند که مهم ترین این شباهت ها عبارتند از :

  1. در اوپراتور از گرمای آب تهویه ساختمان برای تبخیر یک نبرد فرار در فشار پایین استفاده میکنند .
  2. گاز نبرد فشار پایین از اوپراتور گرفته شده و گاز مبرد فشار بالا به کندانسو منتقل میشوند .
  3. گاز مبرد در کندانسو تقطیر میشود .
  4. مبرد در یک سیکل پایه همواره می چرخد .

بازار فروش انواع دستگاه چیلر

بازار فروش انواع دستگاه چیلر

قیمت خرید برج خنک کننده صنعتی در بازار با توجه به نوع دستگاه و همچنین کارکرد آن، محاسبه می گردد. با کمک چیلر های صنعتی ممکن میشود در برخی از صنایع مهم، سیستم تهویه خنک کننده مناسب را اجرا میکند و از این روش موجب عملکرد صحیح ستگاه های صنعتی شده است . چیلر صنعتی  یکی از پر کاربرد ترین و مفید ترین دستگاه های صنعتی به شمار می رود، این دستگاه توسط نمایندگی هایی که به عرضه و فروش تجهیزات صنعتی مورد نیاز در بازار می پردازند ، دیده می شود. با استفاده از چیلر های صنعتی که سرامیک مورد نیاز را انجام می دهد، می توان از تجهیزات صنعتی ، مراقبت های لازم را به عمل آورد، تا در اثر کارکرد زیاد داغ نکند و جوش نیاورند . فروش انواع چیلر از طریق انواع نمایندگی ها و سایت های معتبر امکان پذیر است تا از طریق مقایسه و بررسی جزئیات کالا و قیمت فروش چیلر معقولانه ترین انتخاب را داشته باشند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.