بادام کوهی شیراز کودکان دارای لکنت زبان را درمان می کند

بادام را آجیل می نامند اما از نظر بیولوژیکی، این مغز دانه بادام خوراکی، آجیل محسوب نمی شود. بادام کوهی شیراز سرشار از مواد معدنی، اسیدهای چرب و ویتامین ها است.

دو نوع وجود دارد: شیرین و تلخ. اولی برای غذا و دومی برای تهیه طعم دهنده استفاده می شود. خواص مفید بادام را در مقاله بخوانید.

تاریخچه بادام کوهی شیراز: وطن آن سرزمینی است که توسط ترکیه مدرن اشغال شده است. در اینجا فرهنگ بادام قرن ها قبل از دوران ما ظاهر شد.

در قدیم گلدهی آن را نمادی از آغاز سال نو می دانستند. به عنوان مثال، “مقامات مالیاتی” اسرائیل با اولین گل بادام کار خود را آغاز کردند آنها یک عشر از درختان میوه تعیین کردند.

برای مومیایی کردن مردگان نیز از بادام کوهی شیراز استفاده می کردند. آثاری از روغن گردو در مقبره توت عنخامن پادشاه مصر پیدا شده است.

اگر در مورد کشورهای پس از شوروی صحبت کنیم، بادام برای اولین بار در تاجیکستان کشت شد. حتی “شهر بادام های شکوفه” به نام کانی بادام دارد.

بادام

فواید بادام: بادام کوهی شیراز به دلیل ترکیب طبیعی مفید است. منبع کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. سرشار از ویتامین های گروه B (B1، B2، B3، B5، B6، B9) و همچنین توکوفرول (ویتامین E) است.

بادام کوهی شیراز برای قلب و عروق خونی مفید است، زیرا حاوی بسیاری از چربی های اشباع نشده، اسیدهای آمینه و مواد معدنی است. مغزها سرشار از فلاونوئیدهای گیاهی هستند که توسط ویتامین E فعال می شوند.

برای حفظ سیستم عصبی و عملکرد طبیعی مغز، پزشکان مصرف 20 تا 25 آجیل در روز را توصیه می کنند. برای افراد بالای 50 سال، بادام کوهی شیراز می تواند به پیشگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند.

نشان داده شده است که آنتی اکسیدان های گیاهی موجود در گردو خواب را بهبود می بخشد و بی خوابی و افسردگی فصلی را تسکین می دهد.

اسیدهای چرب از بدن در برابر گلوکز اضافی در خون محافظت می کنند. بنابراین بادام کوهی شیراز برای افراد دیابتی مفید است. همچنین تأثیر مفیدی بر میکروسیرکولاسیون و ایمنی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.