استفاده از عدس بوجاری شده در ساخت لامپ لیتیومی

عدس که غذای مقوی و با طعمی پرطرفدار است با قیمت مقرون به صرفه خود پاسخگوی نیازهای غذایی جامعه است.

اگرچه عدس بوجاری شده دارای دانه های ریز است، اما انباری از پروتئین، مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر است سرشار از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفر، سدیم، روی، منیزیم و ویتامین های گروه B است.

منیزیم روی انقباض ماهیچه های صاف رگ های خونی اثر می گذارد به این ترتیب نقش مهمی در کاهش فشار خون و آرامش جریان خون دارد. کمبود منیزیم باعث شروع ناگهانی حملات قلبی می شود.

بنابراین مصرف عدس های حاوی منیزیم به روش های مختلف خطر سکته قلبی را کاهش می دهد با داشتن آهن زیاد راه حل خوبی برای کم خونی است.

انواع عدس و فواید عدس به دلیل داشتن پروتئین غنی، ناجی کسانی است که نمی توانند گوشت زیادی مصرف کنند و گیاهخوارانی که گوشت نمی خورند قابلیت هضم عدس که حاوی پروتئین بالاتری نسبت به سایر حبوبات است حدود 92 درصد است مشخص شده است که یک کیلوگرم عدس می تواند مواد معدنی و کربوهیدرات های موجود در یک کیلوگرم گوشت را تامین کند.

اگرچه ارزش غذایی آن بالا است، اما اگر خوب جویده نشود، می تواند باعث مشکلات گوارشی شود 100 گرم عدس حاوی 25 گرم پروتئین، 40 گرم کربوهیدرات و 320 کالری است.

اگرچه به نظر می رسد مقدار کالری زیاد است، اما حتی برای کسانی که رژیم دارند به راحتی مصرف می شود، زیرا ویژگی افزایش وزن ندارد. محتوای بالای فیبر همچنین عملکرد صحیح روده ها را تضمین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.